Hakkımda

Ben İrem Terci.

Bütünsel Beslenme Danışmanı ve Sağlıklı Yaşam koçuyum.

1984 yılında izmir’de doğdum. Lisans eğitimimi İzmir’de Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde; yüksek lisans eğitimimi İngiltere’de London South Bank Üniversitesi Uluslararası İşletme ve Pazarlama Bölümü’nde tamamladım. 2010 yılında ülkeye dönüp İstanbul’a yerleştim; çeşitli şirketlerin pazar araştırma ve pazarlama bölümlerinde  görev yaptım.

Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koçluğu eğitimimi, California State University ile The State Universtiy of New York’tan akredite olan ve merkezi Amerika’da bulunan dünyanın en büyük beslenme okulu INSTITUTE FOR INTEGRATIVE NUTRITION’da tamamladım. Eğitimim sırasında 100’den fazla farklı beslenme stilini uzmanlarından öğrenme fırsatı yakaladım.

Sağlığa sadece beslenme olarak değil; sağlığa ruh-beden-zihin olarak yani “BÜTÜN” olarak bakmamı sağlayan eğitimim sırasında ayrıca AYURVEDA, TEMEL MEDİTASYON TEKNİKLERİ, NEFES TERAPİSİ eğitimleri aldım. Hayatımızı kolaylaştıracak, hayatımızda küçük değişikliklerle büyük fark yaratabileceğimiz bir çok teknik öğrendim. Bunların ötesinde bize hizmet etmeyen ve hayat içerisinde bize engel olan yargılarımızı, inanç ve kalıplarımızı nasıl yakarızı deneyimledim.

Aralık 2016’da Uluslararası Pilates Federasyonu’ndan MAT VE REFORMER EĞİTMENLİĞİ programını tamamladım.

Uzun yıllar kilo sorunlarıyla mücadele etmiş, ideal kilosuna kavuşabilmek için denemediği diyet ve yöntem kalmamış; her Pazartesi diyete başlayıp her Çarşamba bozarak yıllarını geçirmiş biri olarak “DİYET” yani “BEDEL ÖDEMEK” kelimesinin “DENGE” kelimesiyle; “ZAYIF OLMAYI İSTEMENİN” “SAĞLIKLI OLMAYI İSTEMEKLE” yer değiştirdiği gün  hayatım değişti.

Değişimin zor olmadığını; kalıcı olabileceğini bizzat deneyimlemiş biri olarak bugün tek amacım insanları “DİYET” yapmaktan vazgeçirip, esas önemli olanla yani besinlerle ilgili bilinçlendirmek; değişime açık olan, hazır olan herkese bunun mümkün olabileceğini göstererek insanların hayatlarında fark yaratabilmek!

Şu an İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyorum. İstanbul’da yüz yüze ya da dünyanın neresinde olursanız olun Skype üzerinden görüntülü konuşmayla benden bütünsel beslenme danışmanlığı ve sağlıklı yaşam koçluğu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için buraya tık tık :)